Trio Kilpeläinen, Lehtinen & Lipasti

Trio Kilpeläinen, Lehtinen & Lipasti hurmaa elegantilla ja persoonallisella musiikilla.

Viihdelajit:

Musiikki

Tarjouspyyntö

Vastaa vielä paljonko on 6 + 1 =

Täytä kaikki *-merkatut kentät!

Tyylikkyyttä ja tunnelmaa vahvalla ammattitaidolla yritystilaisuuksiin sekä juhliin

Kokoonpanossa soittavat viulisti, kamari- ja orkesterimuusikko Pauliina Lehtinen ja pianisti Sakari Lipasti (MuM), joka on valmistunut Sibelius-Akatemiasta. Pauliina Lehtinen on soittanut mm. Tampere Filharmoniassa, Suomen Kansallisoopperassa sekä Turun filharmonisessa orkesterissa. Sakari Lipasti on toiminut pitkään konserttipianistina ja osallistunut menestyksekkäästi useisiin kotimaisiin ja ulkomaisiin pianokilpailuihin.

Trion solisti, laulaja-lauluntekijä Pamela Kilpeläinen tunnetaan laajan repertuaarin omaavana sielukkaanan laulajana.

Trion ohjelmisto on monipuolinen, sisältäen mm. tunnelmallista jazzia, poppia, bossa novaa, chansoneja, elokuvamusiikkia sekä koti- ja ulkomaisia ikivihreitä. Duo Lehtinen & Lipasti luo tilaisuuteen tarvittaessa arvokasta tunnelmaa esittäen klassista musiikkia instrumentaalina.

Esitykset

Tunnelmallista musiikkia juhliin
Kesto: 2 x 45 min

Pyydä tarjous

Esitettävä ohjelmisto on monipuolinen, sisältäen mm. tunnelmallista jazzia, poppia, bossa novaa, chansoneja, elokuvamusiikkia sekä koti- ja ulkomaisia ikivihreitä.

Näytteet

Kokoonpano

Pamela Kilpeläinen (voc)

Pauliina Lehtinen (viulu)

Sakari Lipasti (piano)

Erityismaininnat

Kokoonpanoa on mahdollista saada myös duona, jolloin Duo Lehtinen & Lipasti luo tilaisuuteen tarvittaessa arvokasta tunnelmaa esittäen klassista musiikkia instrumentaalina.

Lisätiedot

Yhtyeen mukana kulkee kevyt äänentoisto

Yhteenveto

Sivustolla käytetään evästeitä parhaan käyttökokemuksen varmistamiseksi. Voit lukea lisää käyttämistämme evästeistä oheisten linkkien takaa.

Tutustu tietosuojaselosteeseemme.